SOBOTA - 29.6. 

Po dlouhé cestě jsme přišli do tábora, byl celý rozbořený a kouřilo se z něj. Myslíme si, že to udělal drak, protože jsme našli puklé dračí vejce nachové barvy. V rozbořeném táboře jsme našli i kroniku s jedním listem, který nám zanechal kronikář Asbjorn. Myslel si, že nalezená věc je obyčejný kámen, ale my dnes už víme, že to bylo dračí vejce. V lesích okolo tábora jsme potkali tři bojovníky a jednu vikinskou ženu. Slíbili, že nám pomohou bojovat proti drakovi a postavit a ochraňovat vesnici. Část dětí pracuje s bojovníkem Foxem z Nordmaeru, další s Bájou z Jovgardu, pak se Štěpánem z Drakeru a pracujeme i my – bojovníci z Morasulu s naším hlavním bojovníkem Adamem.

Tábor jsme zdárně opravili, zabydleli se a pak jsme prozkoumali okolí vesnice. To vše doplňovala procházka ke Zlatnici – zde si myjeme ruce a čistíme zuby. Srandovní bylo i seznamování s latrýnama.

Abychom znali jména bojovníků z Morasulu, hráli jsme seznamovací hry Na úpíra a Deku. K tomu všemu nám tu výborně vaří Radek a Dáda.

Večer jsme rozluštili dopis „Á je Ká“ a na horní louce jsme našli číslo 4. K čemu je určené se dovíme zítra.

Večer při čištění zubů ve Zlatnici nám na cestu svítily světlušky – to byla paráda! Když jsme leželi ve stanech, tak nám vedoucí zpívali do postýlek ukolébavky. V noci jsme jako první oddíl hlídali vesnici a ačkoli jsme ještě malé housenky, celou vesnici jsme uhlídali, ani myš nám neproklouzla.

 

První den v Tronhajmu zaznamenali stateční bojovníci z Morasulu:
Natálie „Nany“ Minaříková, Karolína Černá, Drahomíra Burešová, Karolína Novotná, Vladimír Majta, Adam Ďuriš, Adam „Havránek“ Havrda, Matěj Černý, Sofie Hillebrandová a Ema Kantorová

Stavba vesnice

 

pořadatel tábora:

Pionýr, z. s. - 1. pionýrská skupina

 Křišťálová 3326/15

466 02 Jablonec nad Nisou  

IČ: 68974680


vedoucí:

Jindřich Hubatý - tel.: 603 562 709

korespondenční adresa na tábor: 

LPT 1. PS Jablonec

jméno dítěte

Bělá u Pecky

507 82 Pecka

 © tábor Pecka 2013 (nepřetržitě od roku 1975)