NEDĚLE - 30.6. 

Další den měl začít v osm hodin oficiálním budíčkem, ale většina dětí vyspalých z domova již vstala mnohem dříve a udělala si na táborovém náměstíčku malou ranní párty. V neděli jsme byli ušetřeni rozcvičky, a tak jsme šli rovnou na ranní hygienu, kde se nám ztratili dva z kluků, Kuba s Michalem Kučerou. Vše ale dopadlo dobře, jen kluci dostali večer pokárání za to, že nebyli se svým oddílem.

K snídani byl čaj a chléb s paštikou. Mňam. Po ranním nástupu jsme dostali každý určité zaměstnání, my jsme nasbírali šišky, kameny a jiné ozdoby a znovu jsme vytvořili a ozdobili táborový kruh. Práce to byla kreativní a zábavná.

K přesnídávce jsme dostali šťavnaté zelené jablko. Po ní jsme si dokreslili erb, vytvořili a naučili se bezva pokřik a naučili se pracovat s buzolou – hurá, hurá. I když zrovna ta buzola byla nuda.

K obědu jsme dostali hrachovku a šišky s mákem. Dvakrát mňam. První odpolední klid byl osvěžující. Potom jsme hráli super běhací hru Fjordy, při které jsme poznali krutost nemilosrdných pirátů (našich vedoucích a instruktorů).

Ke svačině jsme měli ovocný jogurt s rohlíkem, 3x mňam.

První bodování dopadlo dobře, letecký den se nekonal :-). 

 

Slavnostní nástup se vydařil na jedničku i s vyvěšením státní vlajky na stožár. Poté jsme se věnovali oddílové činnosti a hned následovala večeře. Chleba s máslem a sýrem, 5x mňam. Po večeři se objevil obchodník se vzácným kořením, neboli další část celotáborové hry, po které jsme našli další část kroniky. Také jsme se dozvěděli o chlapci Biornovi. Snad ho brzy najdeme.

 

Dnes byla také první sprcha. Dočkaly se zatím jen dívky, kluci až zítra. Poté už jsme šli jen rychle do spacáků a spát. Dobrou noc.

 

Sepsal Nordmaer:
Martina Kocourková, Simona Havelková, Petra Velebilová, Eliška Schulzová, Sofie Ann Walker, Dan Bártík a Jakub Ryml

Vlajková četa

pořadatel tábora:

Pionýr, z. s. - 1. pionýrská skupina

 Křišťálová 3326/15

466 02 Jablonec nad Nisou  

IČ: 68974680


vedoucí:

Jindřich Hubatý - tel.: 603 562 709

korespondenční adresa na tábor: 

LPT 1. PS Jablonec

jméno dítěte

Bělá u Pecky

507 82 Pecka

 © tábor Pecka 2013 (nepřetržitě od roku 1975)