PÁTEK - 5.7. 

I v tento den nás jako obvykle probudil budíček v půl osmé a poté následovala rychlá, ale pořádná rozcvička. Pak jsme šli e Zlatnici vyčistit si zuby a hned už jsme stáli před jídelnou a křičeli pokřiky, abychom dostali snídani. Byl rohlík s paštikou, mňam.

Po ranním nástupu následoval rozdílný dopolední program podle oddílů. My jsme měli oddílovou činnost a věnovali jsme se hlavně trénování přehazované, neboli Vasově kouli na prestižní táborový turnaj. Mezitím jsme také dostali zeleninu k svačině.

O půl jedné jsme dostali oběd, který byl již dlouho očekáván. Byla fazolová polévka a špagety s kuřecím masem a výbornou rajčatovou omáčkou. Vedoucím snad chutnala i více než dětem. Poté jsme měli asi hodinový polední klid, který jsme strávili na celtách venku pod lesem.

K odpolední svačině jsme dostali výborný vanilkový puding a už jsme se začali připravovat na očekávanou večerní obranu vesnice – přepad. Rozdělili jsme se na 2 skupiny a vystřídali jsme se u dvou činností – u sbírání chroští na večerní oheň a u domobrany. Na domobraně jsme se všichni rozdělili do formací a naučili se, jak ochránit naši vesnici a bojovat „jako o život“.

K večeři jsme dostali česnečku s chlebem. Po večeři jsme ještě museli podniknout výpravu pro ingredience na oheň. Náš klan se vydal do sadu pro oheň a přenesli jsme ho do tábora.

Večer jsme si šli vyčistit zuby a poté už následovala poslední akce před přepadem. Touto akcí byl rituál zapalování ohně, bojovná řeč a bojovný pokřik, který nás nabudil a dodal nám odvahu k obraně naší vesnice! Poté již následoval přepad, který jsme úspěšně přestáli. Stálo proti nám mnoho útočníků, ale naše obrana byla úspěšná. Všichni jsme odvedli heroický výkon a mohli jsme jít zaslouženě spát.

 

Zapsal Nordmaer:
Martina, Simona, Petra, Eliška, Sofie, Dan a Kuba

Slavnostní rituál u ohně

pořadatel tábora:

Pionýr, z. s. - 1. pionýrská skupina

 Křišťálová 3326/15

466 02 Jablonec nad Nisou  

IČ: 68974680


vedoucí:

Jindřich Hubatý - tel.: 603 562 709

korespondenční adresa na tábor: 

LPT 1. PS Jablonec

jméno dítěte

Bělá u Pecky

507 82 Pecka

 © tábor Pecka 2013 (nepřetržitě od roku 1975)